Start
Sitemap
Tiráž
VOP
přihlášení
deutsch englishespañolfrançaisitalianoΕλληνικάnederlandsрусскийportuguês / brasileiraslovenščinaSRB / HR / BHsvenskaunited states
čeština
Aktuálně
Výrobky
Přehled produktů
Kouřové zástěny
Cíle ochrany
Supercoil
Moducoil
Stripecoil
Smokeshield-S
Smokeshield-C
Moducoil/Supercoil fix
Bariéra proti kouři Apericoil
Možnosti/Design/Látka
Kouřový uzávěr
Textilní protipožární uzávěry
Uzávěry dopravníkových zařízení
Protipožární dveře/vrata
Protipožární potrubní uzávěry
Protipožární kryty
Ovládání - aretační zařízení - centrály kouřových zástěn
Vizualizace a dálková diagnostika
Zdroj náhradního proudu
Další výrobky
Medicínská zařízení
Produktový konfigurátor
Firma
Vyznamenání / Ceny
Architektura a požární ochrana
Semináře/prezentace
Downloads
Servis
Při požáru raději Stöbich!
Kontakt

Cíle ochrany


Cíle ochrany


Bezpečné únikové cesty  - kouřové zástěny se přizpůsobí situaci ve vztahu k netěsnostem, teplotní zátěží a časovou třídou.

Díky předělení prostoru dochází k odporu kouře, což hasiči umožní lepší požární zásah a lokalizaci ohniska požáru.


Kouřové zástěny pomohou lépe optimalizovat účinek odvětrávacích zařízení, tzn. čím je větší vrstva kouře, tím jsou třeba menší odvětrávací otvory pro odvod vzduchu a 1,5x větší otvory pro přívod vzduchu.

Kouřové zástěny slouží k oddělení prostoru u mechanického odvětrávání. Tím je možné redukovat výkon a s tím spojené investice do odvětrávacích ventilátorů a potrubí.


Při příčném proudění, které může vlivem atmosférických podmínek zhoršit proudění směrem nahoru – především ve vysokých prostorách – může být pomocí kouřových zástěn dosaženo bezpečného proudění. Kouřové zástěny, které nejsou vidět, splňují nejen architektonické požadavky, ale neomezují ani pole vidění.

Pokud se u budov musí kombinovat úniková cesta s kouřovými zástěnami, nabízí se zde možnost průchozího systému Stripecoil. V tomto případě může systémem projít velké množství osob (až 200 osob za minutu), aniž by při průchodu došlo k nějakému omezení.

Pevné textilní kouřové zástěny mají také své přednosti. Jejich váha je cca 1 kg/m2. Procházející trubky, ventilační potrubí a kabelové lávky se lehce dají přepažit.